Grūtniecības plānošana, grūtnieču aprūpe – sagatavošanās dzemdībām, pēcdzemdību aprūpe

Mūsdienu fiziologi un psihologi uzskata, ka grūtniecības plānošana ir jūsu mazuļa pilnvērtīgas fiziskās, kā arī psihiskās un emocionālās attīstības garantija. Savukārt topošās māmiņas pozitīvam noskaņojumam un pārliecībai ir ļoti svarīgi ģimenes plānošanas gaitā izvēlēties vecmāti un ginekologu, kam topošā māmiņa varēs pilnībā uzticēties visus turpmākos deviņus mēnešus, kā arī pašu dzemdību laikā. Tiem ir jābūt jūsu pilnīgu uzticību baudošiem speciālistiem un drošiem sabiedrotajiem, kuri atbalstīs ģimeni, ja pēkšņi radīsies problēmas.

Ne vienmēr grūtniecība norit bez sliktas pašsajūtas un dažādām sāpēm, tādēļ sievietei, kura gaida bērnu, veselības stāvokļa profesionāla kontrole ir nepieciešama visus deviņus mēnešus. Tikai ārsts varēs pamanīt patoloģisku izmaiņu pazīmes sievietes vai augļa organismā un noteikt pasākumu sistēmu situācijas stabilizēšanai, lai sieviete saglabātu augli un dzemdētu normālu veselu bērniņu. Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, kad topošā māmiņa sirgst ar nopietnām hroniskām slimībām.

Grūtnieču aprūpe ir ārsta izstrādāts plāns, kas pamatojas uz sievietes izmeklēšanas datiem, kurā ņemtas vērā visas viņas organisma individuālās īpatnības un paredzēti iespējamo sarežģījumu novēršanas pasākumi. Iznēsāšanas un sagatavošanās dzemdībām programma ietver nepieciešamās izmeklēšanas un procedūras, periodiskas tikšanās ar šauras specializācijas ārstiem (otolaringologs, stomatologs un oftalmologs) un pamatsfēras ārstiem (ginekologs un terapeits), kuri visu šo laiku novēro topošo māmiņu un bērniņu.