Bieži uzdodamie jautājumi

01. Kā pierakstīties uz konsultāciju, operāciju?
Pieraksts uz konsultāciju pa telefonu +371 29116065. Pieraksts uz operāciju tiek veikts konsultācijas laikā. Konsultācijas cena ir 15 Ls.
02. Vai ir kādas kontraindikācijas kosmētisku operāciju veikšanā?
Kontraindikācijas plastikas operācijām ir akūtas saslimšanas, hronisku saslimšanu paasinājums, onkoloģiskas saslimšanas, asiņu saslimšanas, psihes traucējumi.
03. Kādas analīzes vajag nodot pirms operācijas?
 • Pilna asinsanalīze (Hb, L, Er, Ht, Tr) + leikocitāra formula + EGĀ) (derīgs 1 nedēļu);
 • Protrombētais komplekss, INR (derīgs 2 nedēļas);
 • S-Anti-HCV (C hepatīts);
 • Asins grupa;
 • Rēzus faktors;
 • Urīna Analīze (derīgs 2 nedēļas);
 • Plaušu rentgens (derīgs1 gadu);
 • Elektrokardiogramma (EKG) (derīgs 1 gadu).
04. Kādi implanti tiek izmantoti palielinot krūtis?
Mūsu klīnikā krūšu palielināšanai tiek izmantoti kompānijas ALLERGAN silikona implanti. Kompānija ALLERGAN piedāvā NATRELLE krūšu implantus, kas formas un izmēru klāstā ļauj piemeklēt katrai sievietei individuālu risinājumu. ALLERGAN NATRELLE implantiem sniedz mūža garantiju.
05. Kāds ķirurģiskais grieziens eksistē pie implanta ievietošanas, lai palielinātu krūtis?
Veicot krūts palielināšanas operācijas, iespējamas trīs griezuma vietas:
 1. Zemkrūts. Griezienu izdara zemkrūts krokā. Ši ir visbiežāk izmantota metode.
 2. Ap krūts areolu. Griezienu izdara ap krūts areolu, līdzās krūts galiņam.
 3. Paduses. Griezienu izdara padusē.
06. Kur tiek novietots implants palielinot krūti?
Eksistē 2 galvenās implanta ievietošanas vietas
 • zem muskuļa;
 • zem dziedzera.

Vēlamāka implanta ievietošana zem muskuļa, jo tad neizveidojas kontraktīla kapsula, implants nekonturējas un nepalpējas. Veidojas lāsveida forma un ievērojami ilgāk turas estētisks rezultāts. Tādēļ mūsu klīnikā implantu vienmēr ievieto zem muskuļa.

07. Vai ir iespējama onkoloģiska saslimšanas diagnostika, ja ir veikta krūšu korekcija ar silikona implantiem?
Jā, protams. Pēc pienas dziedzeru palielināšanas ar implantu palīdzību ir iespējamas visas eksistējošās metodes piena dziedzeru saslimšanas diagnostikā.
08. Vai krūts palielināšanas var izraisīt saslimšanu ar vēzi?
Ilgsoši pētījumi nav atklājuši datus par to, ka silikona implanti izsauc jebkādas saslimšanas pēc implantu ievietošanas, tai skaitā – onkoloģiskas.
09. Vai var zīdīt bērnu pēc krūšu palielināšanas ar silikona implantiem?
Sievietes pēc krūšu palielināšanas ar silikona implantiem var mierīgi dzemdēt un droši zīdīt bērnu. Par apstiprinājumu tam ir oficiāli pētījumi gan Eiropas gan ASV kontrolējošo institūciju slēdzieni.
10. Vai eksistē ierobežojumi pēc krūšu palielināšanas operācijām fiziskām aktivitātēm, lidojumiem ar lidmašīnām, saunu apmeklēšanu, peldēšanai un t.t.?
Apmēram pēc 6-8 nedēļām pēc operācijas tiek noņemti visi tie ierobežojumi, kas saistīti ar fizisku aktivitāti, saunu un baseinu apmeklēšanu. Ierobežojumi ar lidojumiem lidmašīnās neeksistē.
11. Pēc cik gadiem nepieciešams veikt implantu maiņu?
Silikona implantus maina apvalku plīsuma un gēla iztecēšanas gadījumā. Ja tas nenotiek, tad implantu mainīt nav nepieciešamības. Šodien mēs izmantojam implantus, ko aizpilda ar augstikogezētu gēlu (netekošu). Datu par šo implantu maiņu nav.
12. Kad pēc krūts palielināšanas es varu sākt sauļoties?
Sauļoties solārijā var pēc 2-3 nedēļām pēc operācijas, apklājot rētas.
13. Plastikas operācija – vai tas ir sāpīgi?
Pēc plastikas operācijas, tāpat kā pēc jebkuras citas, pacientam var rasties sāpīgas izjūtas. Šo izjūtu pakāpe ir atkarīga no operācijas veida, operācijas apjoma un pacienta individuāla jūtīguma sliekšņa. Tomēr, mūsdienu atsāpinošie preparāti ļauj ar panākumiem ārstēt sāpes pēcoperācijas periodā.
14. Narkoze – tas ir ļoti bīstami?
Mūsdienu zināšanas un tehnoloģijas, kas ir sasniegtas anestezioloģijā, vitāli svarīgu organisma funkciju monitorings, kā arī rūpīga pacienta izpēte pirms plastikas operācijas ļauj samazināt līdz minimumam sarežģījumu rašanās risku.
15. Vai pēc plastikas operācijām paliek rētas?
Pēc plastikas operācijām paliek praktiski nemanāmas kosmētiskas rētas.
16. Cik radikāli var izmainīt deguna formu un izmēru?
Deguna formu un izmēru rinoplastikas laikā var mainīt tādā pakāpē, kādā tas ir nepieciešams vēlamā rezultāta sasniegšanai.
17. Izstāstiet kā labāk un drošāk uz ilgāku laiku veikt lūpu apjoma palielināšanu?
Lūpu korekcijai un formas palielināšanai tiek izmantoti tā saucamie šķidrie implanti, kas ir ražoti uz hialuronskābes vai kolagēna bāzes. Šo preparātu darbības termiņš no 3 līdz 12 mēnešiem.
18. Kur, kādos sejas rajonos atrodas rētas veicot sejas plastikas operācijas? Vai tās būs redzamā vietā vai apslēptas zem matiem?
Sejas plastikas griezumus izdara matu deniņu daļā un aiz auss gliemežnīcas. Pēc rehabilitācijas perioda beigam (4-6 mēneši) rētas paliek praktiski nemanāmas.
19. Vai sejas plastiku aizstāt ar lāzera slīpējumu vai ķīmisko pillingu?
Lāzera slīpēšana nav sejas ādas nostiepšanas alternatīva metode, operācijas laikā tiek nostiepta un noņemta liekā āda, bet pēc slīpēšanas uzlabojas sejas ādas kvalitāte. Bieži lāzera slīpēšanu kombinē as sejas plastikas operāciju.
20. Vai taisnība, ka pēc sejas plastikas paciente ir spiesta uz atkārtotajām operācijām ik pēc katriem 2-3 gadiem?
Efekts pēc mūsdienu sejas plastikas operācijas saglabājas 7-10 gadus. Veikt vai neveikt atkārtotu plastiku pēc šī termiņa notecēšanas, pacients izlemj pats.
21. Vai ir iespējama operācijas rezultātu datorprognozēšana?
Konsultācijā pie plastikas ķirurga, ar datormodelēšanas palīdzību, var iegūt paredzamu pēcoperācijas rezultātu. Tomēr, pacientam ir jāapzinās, ka datormodelēšanas rezultāts var nedaudz atšķirties no reālā.
22. Vai pēc liposakcijas atsūktie tauki atjaunojas?
Atsūktie tauki pēc liposakcijas neatjaunojas un operācijas efekts saglabājas uz mūžu.
23. Kā atšķirās liposakcija un liposkulptūra?
Liposkulptūra, lipomodelēšana un liposakcija – tie ir trīs termini, kas apzīmē vienu un to pašu operāciju.
24. Kas ir lāzera liposakcija?
Lāzera liposakcija – tā ir viena no populārākajām liposakcijas metodēm bez ķirurģiskas iejaukšanās. Lāzeram jau sen ir rasts pielietojums medicīnā un ķirurģijā, pateicoties tā efektivitātei un drošam pielietojumam. Lāzera liposakcija ļauj atbrīvoties no taukaudiem uz sāniem, gurniem, vēdera, roku zonā un zoda apvidū (tā saucamā dubultzoda) u.c. Tā efektīvi cīnās ar tauku slāņiem vietās, kuras nespēj ietekmēt diētas un fiziski vingrinājumi, bet tradicionālā liposakcija var radīt sarežģījumus un paildzināt pēcoperācijas periodu.
25. Kā noris atjaunošanās periods pēc lāzera liposakcijas?
Lāzera liposakcija – tā ir mazinvazīva procedūra, tāpēc pēc tās tūlīt ir iespējams doties mājup. Taču tomēr pēc šādas procedūras veikšanas pacienti stundu uzturas un atpūšas atsevišķās palātā ārsta uzraudzībā. Ja viss ir pilnīgā kārtībā, var doties mājās. 1-2 nedēļas pēc lāzera liposakcijas ir ieteicams izvairīties no smagām fiziskām slodzēm.